Teraz jest 2020-08-11, 17:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-09-25, 14:54 

Meine Lieben!

Ich bin Julchen, und habe einen Problem mit Artikel :( Die zu lernen ist fuer mich eine echte Albtraum ... habt Ihr vielleicht eine Idee wie kann mann schnell und wirkungsvoll natuerlich :lol: die Artkel zu lernen. Ich muss zugeben dass mein Deutsch so mittelmaessig ist und ich moechte (dank Euch natuerlich) meine Deutschkenntnissen schnell verbessern.
Vielen Dank!

Liebe Gruesse :D
Julchen

Ps: w razie czego prosze o CZERWONE korekty co do błedów w teście :) dziekuję!

Tytuł:
PostNapisane: 2006-09-25, 15:16 

Hallo!

Vielleicht hilft dir diese Internetseite etwas:
http://www.deutsch-lernen.com/lerntipps.php

Cytuj:
Ich bin Julchen, und habe einen Problem mit den Artikeln. Die zu lernen ist fuer mich eine echter Albtraum ... habt Ihr vielleicht eine Idee wie ich die Artikel schnell und wirkungsvoll lernen kann. Ich muss zugeben dass mein Deutsch mittelmaessig ist (finde ich nicht)und ich moechte (dank Euch natuerlich) meine Deutschkenntnissen schnell verbessern.
Vielen Dank!

Tytuł:
PostNapisane: 2006-09-25, 15:18 

Pozwolisz, że nie będę escritorował po niemiecku, bo miałbym więcej czerwonych kresek niźli liter :roll: otóż ja mam niezawodny sposób na naukę artyklów - mówię tak, jak mi się wydaje :lol: co prawda później wychodzi tak, iż jestem święcie przekonany, że Wort to der, a Ball to das, ale co tam, c'est la vie (Cela, inaczej Celina wie) :D nasza dojczlireryn dręczy nas karteczkami. Das heisst, że piszesz na jednej stronie karteczki słowo, a na drugiej artykel. I zgadujesz. Ale zgadujesz artykel do słowa, bo słowo do artykla to trudno jest zgaść, wiem z własnego doświadczenia. Są jeszcze głupsze metody, jak na przykład pisanie słówek wraz z artikelnami (po jednej stronie karteczki) i kolorowanie jej na jakiś kolor, który ma nam się automatycznie kojarzyć z danym artyklem. I tak na przykład na niebieskiej karteczce piszesz sobie der Apfel, a później jak słyszysz to słowo, to przypominasz sobie jakiego koloru była karteczka, na której było zapisane. Ale to jest wszystko okropnie czasochłonne (i nudne). Chyba jednak najlepiej kuć się na pamięć razem z rzeczownikami.

nie chcę się wymądrzać, bo sam mam wszystko źle, ale proponowałbym:

Ich bin Julchen und habe einige Probleme mit Artikeln. Das ist fuer mich ein echter Albtraum, die zu erlernen. Habt ihr vielleicht eigene Methoden, wie man Artikeln schnell und - natuerlich - erfolgreich lernen koennte? Ich soll noch hinzufuegen (zugeben chyba też może być), dass... (no, tam dalej już nic nie widzę :D ).
pozdrawiam!
Faselhase

P.S Moim poprawkom nie należy za bardzo ufać.

Tytuł: danke danke
PostNapisane: 2006-09-25, 20:50 

Ohhh... lieber Herren... vielen :D vielen :D Dank!
Ihr spricht alle so schoen Deutsch und vor mir ist noch so viel zu lernen ... aber irgenwie muss ich dass schaffen. :?

Kusikiii aus Opole Gebiet
Julchen

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-01, 16:54 

Polecam Stanislaw Beza (Repetytorium z gramatyki jez. niemieckiego). Obojetnie ktore wydanie. Naprawde swietne.
P.s. W nazwisku Beza-literka e z haczykiem na dole-niestety nie mam polskich znakow na klawiaturze...

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-01, 18:33 

Unter WORD kann man eine polnische Tastatur rein softwaremäßig in wenigen Minuten installieren. Dazu wird lediglich die Original-MS-Office-CD benötigt.
Danach hat man alle * śćąęłŁżńó * usw. zur Verfügung.

* = an dieser Stelle mußte ich meine Tastatur umschalten von DE auf PL und umgekehrt.

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-02, 10:39 

Zgadza sie. Ale to przy zalozeniu ze korzysta sie z wlasnego komputera. A moja szefowa Polka nie jest a tylko jej komputer ma polaczenie z netem..:-)))

Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-02, 19:03 

To wcale nie wpada w oko. Jak masz dostęp do tego komputera, to zainstaluj tastaturę polską dodatkowo; zdefiniuj tastaturę niemiecką jako standartową. DE będzie się automatycznie włączało po uruchomieniu komputera.

W razie potrzeby przełączysz na PL; pamiętać trzeba tylko aby z powrotem przełączyć na DE, jeżeli odchodzisz od komputera, a on zostaje włączony. Jedynym sygnałem dla "ustawionego" języka jest mały kwadracik w rogu, gdzie widnieje PL, DE, EN i różne inne możliwe języki.

Szefowa tego nawet nie zauważy ... :wink:

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1