Teraz jest 2018-05-20, 22:22

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-07-11, 09:05 

Witam,
piszę do Was wszystkich z następującą sprawą - jestem po germanistyce i w nauczaniu mam roczne doswiadczenie ale z doroslymi. Nigdy nie uczylem dzieci. Niebawem mam pojechac na polroczna praktykę do Grecji, gdzie mam uczyc dzieci w wieku 10 do 16 lat. Problem w tym, ze ja slowa po grecku nie znam i zakaldam, ze oni po angielsku. Teraz: czy ktos by mi mogl napisac swoje pomysly jak te lekcje moglbym przeprowadzac? Moze jakies podreczniki? Bede bardzo wdzieczny za kazda sugestię...
pozdrawiam

PostNapisane: 2010-10-04, 10:46 

heh no myślę, że nie jest to banalne zadanie, ale na pewno wykonalne, no i wyzwanie dodatkowo :) masz więc niepowtarzalną okazję zebrania cennego doświadczena, łatwo pewnie ni będzie, ale ciekawie na pewno :D
powiem tak: pojechałam kiedyś z kuzynką na kurs hiszpańskiego do kraju Cervantesa i ona nie znała też ANI jednego słowa po hiszpańsku, a nauczycielka po angielsku :D tak czy siak, podczas bardzo intensywnego kursu przerobili prawie całą książkę A1/A2! a kuzynka była już w stanie porozumieć się w miarę w codziennych sytuacjach - extra! od wtedy jestem zdania, że to jest najlepsze co może być podczas nauki języka.
wykorzystuj jak najwięcej pomocy wizualnych - prezentacje, etc., prace w grupach też bardzo ułatwiają sprawę. Książki jednak to wiadomo, że podstawa. pozdrawiam i powodzenia!

aha, możesz się zdziwić tą ich zakładaną nieznajomością angielskiego - może wręcz przeciwnie, znają bardzo dobrze? Weź pod uwagę, że 10-16 lat to już nie znowu takie bardzo małe dzieci :>

Ostatnio edytowano 2010-10-05, 08:25 przez Polaniema, łącznie edytowano 1 raz

PostNapisane: 2010-10-04, 20:03 

hehehe, was redest du fuer einen Kaese? hehehh? In Griechenland ist alles, aber alles in deutscher Hand, huhuu, hohooo! Hehheh!

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1