Teraz jest 2018-07-17, 00:57

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2014-04-30, 01:40 

Prześledziłem sporo informacji o pralkach, ale w zasadzie ciężko wyciągnąć z nich jakieś konkrety, dlatego konkretnie zapytam - chodzi mi o wybór pralki, cena do ok 1200zł, obroty max 1200, ładunek ok 6kg, dobre klasy prania oraz przede wszystkim CICHE i bezawaryjne.
Na placu boju zostały głównie 2 marki tj. AEG i Electrolux, zapasowo jeszcze Gorenje oraz LG.
Nietypowo zapytam się również, czy orientujecie się może jak w tych markach pralki sygnalizują zakończenie prania?

Interesują mnie jedynie pralki ładowane od frontu - póki co mamy mało miejsca w łazience, wiec koszyki z kosmetykami najczęściej lądują właśnie na pralce. Do tej pory mieliśmy pralkę ładowaną od góry i zawsze robił sie bałagan przy praniu. Pr

Rozważam modele:
AEG Lavamat 62840L
AEG Lavamat 72850A (nie wiem czy warto dopłacać ok 250zł w stosunku do powyższej?).
Podobno AEG to lepsza marka electroluxa? Czy podzespoły są solidniejsze? Czy ich silniki indukcyjne to coś na kształt Direct Drive w LG?).

Electrolux EWF 146410W (może być 126410, te dodatkowe obroty to wg mnie marketing). czy ktoś może wie, czy w tych AEG i Electroluxach są rozbieralne łożyska etc?
Tutaj przekonuje mnie mocno time manager oraz program nocny, nie wiem czy pozostałe oferują coś analogicznego?
Opcjonalnie EWF 12670W (ale trochę droga).
Czy te modele mają silnik indukcyjny - nie mogę się doszukać?

O Gorenje czytałem różne opinie, podobno wszystko jest rozbieralne i stad pozytywy,
Gorenje WA 60149 (ale slyszałem, że są hałaśliwe, zgadza się?)

LG rozważam ze względu na Direct Drive i opinie, ze podobno się nie psuja, jeśli już to elektronika, dlatego proszę o opinie na ten temat.
np. model?:
LG F-1068QD

Ewentualnie czy moglibyście polecić jakąś z tych pralek, która spełniała by przedstawione powyżej kryteria?

Z góry dzięki za pomoc!

PostNapisane: 2014-04-30, 07:32 

To chyba nie jest odpowiednie forum!

PostNapisane: 2014-04-30, 09:32 

Bo wcale nie chodziło o wybór pralki, tylko podanie linku, czyli zwyczajną tuszonkę (spam).

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1