http://forum.dep.pl/

dyscyplinarne zwolnienie z pracy w Niemczech
http://forum.dep.pl/viewtopic.php?f=8&t=16674
Strona 1 z 1

Autor:  paserio [ 2011-07-25, 18:18 ]
Tytuł:  dyscyplinarne zwolnienie z pracy w Niemczech

Witam,

Proszę o pomoc w mojej sprawie. Może ktoś był w takiej sytuacji jak ja teraz i może mi poradzić co robić ... Wyjechałem do pracy z biura pośrednictwa pracy w Opolu. Podpisałem umowę, która zakładała dwutygodniowy okres wypowiedzenia na pracę jako kelner. Jako student ze znajomością języka niemieckiego uważałem, że ta praca nie przysporzy mi żadnych trudności. Na miejscu w Niemczech okazało się, że pracodawca prosił o doświadczonego kelnera. Musiałem wszystkiego uczyć się od podstaw i uważałem, że dobrze mi idzie. Rzetelnie wykonywałem swoje obowiązki i nagle po kilku dniach dostałem informację, że zerwano ze mną umową o czym dowiedziałem się od polskiego koorydnatora w Niemczech, mimo iż nie dostałem wczesniej żadnej informacji, a tym bardziej wypowiedzenia. Jak mam się zachować w tym przypadku i czy mam jakieś środki odwoławcze ?

Z góry dziękuję, pozdrowienia

Autor:  klarax [ 2011-07-26, 00:59 ]
Tytuł:  Re: dyscyplinarne zwolnienie z pracy w Niemczech

w Niemczech nie masz praktycznie żadnych szans: godzina adwokata kosztuje więcej niż zarobiłeś przez te kilka dni, a poza tym masz umowę z firmą w Polsce; w Polsce, i owszem - możesz zaskarżyć firmę, policzyć twoje wszystkie straty przez nie dopełnioną umowę o prace, straty wynikłe z zaniechania innych zajęć w konsekwencji tej umowy, wszelkie koszty (podróż, utrzymanie etc.) wokół wypełnienia umowy itp. itd. etc.

Autor:  klarax [ 2011-07-26, 01:04 ]
Tytuł:  Re: dyscyplinarne zwolnienie z pracy w Niemczech

acha, i zerwanie umowy, to nie jest dyscyplinarne zwolnienie (nie nawrzucałeś gościowi, nie narzygałeś mu w porcję) a to jest duża różnica; w Polsce, nie licząc długie trwania procesu, masz szanse na ugodę w wysokości ok. 50% umowy, ale czy to kiedykolwie wyegzekwujesz? może jako dobawkę do emerytury... :-(

Autor:  paserio [ 2011-07-26, 08:30 ]
Tytuł:  Re: dyscyplinarne zwolnienie z pracy w Niemczech

spoko :) sąd pracy nic nie kosztuje, a spróbować warto :) mam czas :P niech się nauczą, że czasy feudalizmu się dawno skończyły :)

Strona 1 z 1 Wszystkie czasy w strefie UTC + 1
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
https://www.phpbb.com/