Teraz jest 2020-10-29, 11:17

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2005-12-14, 19:06 

mam pytanko czy ktos wie jak to jest???jezeli na maturce powinie mi sie z czegos noga to nie mam szans na germe w poznaniu i zastanawialam sie czy istnieje mozliwosc zeby isc pieerwszy rok na WSJO płatne i po roku przeniesc sie na germe czy ktos tak robil istnieje w ogole taka mozliwosc pomóżcie jestem zrozpaczona boje sie tej nowej matury :(a zalezy mi na germanistyce :(:(:( ale czuje ze bedzie kiepsko:( :cry:

Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-20, 09:14 

Nie potrafie odpowiedziec na twoje pytanie ale jezeli ( zaluzmy ) nie dostaniesz sie na studia mozesz:
1) Probowac do nas do Szczecina :D jest naprawde cool i poziom wysoki [wymagane okolo 86-88% z rozszezonej z niemca, moze dasz rade z 84-85% z odwolania]
2) Wyjechac do niemiec - albo nauka, albo praca, albo sotziales arbeit beim deutschen roten kreuz (ganz tolle möglichkeit, krigst du geld, hast dein eigenes auto und viel freies zeit :idea: ) albo jakas wymiana albo zatrzymac sie u rodziny.
Ten wyjazd do niemiec i gadanie ciagle z niemcami po niemi\ecku jest bardzo wazne - po czyms takim na pewno napiszesz abitur bardzo dobrze ( mozna poprawiac :D co roku) i na studiach bedzie ci latwo szlo. U nas wlasnie ci co uczyli sie pare lat w polsce i byli jeszcze w niemczech maja jnajlatwiej - mit dem verstehen [hv-hörherstehen] und mit dem sprechen [ps-proseminarien ; hln-historia literatury niemieckiej]

Jezeli chodzi o przygotowanie dio matury to radze robic massenhaft te wszystkie testy (ja/nein ; a-b-c-d ; wyboru ; odpowiedz na pytania do tekstu ; kto to powiedzial ; o czym mowiono w tekscie ; dokoncz zdania ; richtig/falsch) na poziomie rozszerzonym. Przejrzyste wypracowania chyba potrafisz pisac, wypowiedziec sie ladnie tez :wink: . Slownictwo zawsze sie przydaje - w ciagu tego pol roku mozesz sie jeszcze paru pieknych slowek nauczyc i.........to jest calkiem przydatne: przyslowia!!! za to sa podobno dodatkowe punkty .
powodzenia moniczqo :D

Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-20, 16:08 

dziękuje ci bardzo za info!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko wiesz co jest najgorsze :( to ze niemca mam zdanego super bo jestem dobra ale nie zdam super histy i polaka ktore sa rownie wazne :(:(:(:( i nie starczy mi punktów dlatego mam załamke bo chcialbym isc na germe ale cos czuje ze hista popsuje mi szyki bo jest nieziemsko głupia wczoraj pisalam probna mature z histy i byla..... :( masakra niestety nie jestem pasjonatem na tyle zeby zdac dobrze histe... dziekuje jeszcze raz za pomoc buziaki :*:*:*

Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-21, 08:46 

:D az milo czytac twoja odpowiedz :) dziekuje za buziaczki :*:*:* tak mila dziewczynke to ja bym na miejscu tych z Poznania bez zadnych testow od razu przyjal

U nas sie tylko niemiecki liczyl :P Co do historii to nie wiem na czym nalezy sie skupi, co do polskiego to nam przydala sie znajomosc lektur, ale to nie jest nic specjalnego wiec wlasciwie tez nie mam zadnej tresciwej porady dla ciebie :(

Jedyne co moge powiedziec to to ze trzymam kciuki, podejdz do testow na luzie i spokojnie, pisz ile sie da i miej dobre mysli. Powodzenia (pamietaj ze jednak paredziesiat osob musza wziasc>>> masz wiec duze szanse jezeli tylko pilnie sie uczysz) :*

P.S Jakby jakies pytania co do matury to sluze pomoca (mam forum germanistow pod twoim tematem (0 glosow :())

Tytuł:
PostNapisane: 2005-12-21, 11:02 

Dziękuje że się tak mna przejąłes :D:D:D <jupi>
musisz koniecznie podac mi stronke tego forum
A ty jeszce studiujesz czy juz wykładasz?
bo widzisz w tym roku nie ma zadnych egzaminów wstepnych na UAM teraz liczy sie tylko matura oni maja jakis system obliczania za polski za niemiecki i za historie i to sie sumuje i musi wychodzic minimum 158 punktów zeby cie przyjęli.Zobaczymy jak to będzie bardzo chcialabym studiowac germanistyke bo moje korzenie wywodzą sie z Deutschland ;D zarowno mama jak i tata (dziadek obojga byl niemcem) tyle ze teraz nie mam z nikim kontaktu bo ta rodzinka ktora znali moi rodzice niestety juz nie zyje a z nowym pokoleniem nie mamy kontaktu a szkoooda.I mam jakis pociag do tego jezyka :D wiesz nie jestem na 100% z niemca bo robie błedy w gramie itd ale czuje ze to jest kierunek dla mnie chcialabym wiedziec wszystko co sie wiaze z tym narodem :)A jak jest u was w Szczecinie? szkoda ze to tak daleko od Poznania nie wiem czy mogłabym tak z dala od rodziny i przyjaciół mieszkac :( troszke sentymentalna jestem... ale juz mialabym nowego przyjaciela :D:D:D pozdrawiam buziaki :*;*:*:*

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1