Teraz jest 2018-01-16, 10:28

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
 Tytuł: Spam
PostNapisane: 2012-03-24, 15:30 

W ostatnich tygodniach zaczęła na forum spływać prawdziwa lawina spamu. Fakt, że dla przeciętnego użytkownika jest to z zewnątrz może mało zauważalne zawdzięczać należy przede wszystkim mozolnej pracy moderatorów, którzy regularnie kontrolują nowe posty i usuwają spam oraz banują spamerów. Przy tej okazji dziękuję za to wszystkim kolegom moderatorom. Sytuacja jest jednak nieco kłopotliwa.

Przeciętnie melduje się na forum codziennie (!) ok. 30 do 40 „nowych uczestników”, którzy wykazują zdumiewająco podobne właściwości:
• Jako kraj pochodzenia podają oni najróżniejsze kraje świata, od Grenlandii po Nową Zelandię (w rzeczywistości pole „kraj” zapełniane jest przy zameldowaniu przez automatyczny generator losowy z listy ok. 200 krajów istniejących na świecie.
• Jako zawód podawane są z reguły „goverment” lub „management”
• Jako ulubiona stronka internetowa podawana jest (niezależnie od tego, czy ten „nowy uczestnik” pochodzi rzekomo z Islandii, z Kenii czy ze Sri Lanka) z reguły strona na serwerze rosyjskim lub ukraińskim. Zdarzają się jednak i polskie strony, szczególnie zajmujące się grami komputerowymi.

Usuwanie tych typków z forum przez banowanie jest męczące i szczerze mówiąc nudne. W tej chwili nie ma jednak innego wyjścia.

Jako szczególny kwiatek podać mogę „nowego uczestnika” nazwiskiem Ruth White, zbanowanego przeze mnie dzisiaj. Ruth White podał(a) w rubryce „zainteresowania” następujący tekst o wręcz rozbrajającej szczerości:

We have a product everybody wants!
Get Rewarded DAILY for Placing Ads just like this one!
Get Paid Every 24 Hours

Wyjaśnia to bez osłonek motywację spamerów …

Tytuł: Re: Spam
PostNapisane: 2012-03-24, 15:48 

To jest tak: za małe pieniądze można wynająć firmy, które spamują, tak jak u nas; liczniki liczą wejścia na forum i ilość uczestników; od cyfr zależne są ceny reklam; łobuz, kto teraz sobie coś myśli... a ja już długo sobie myślę...

Tytuł: Re: Spam
PostNapisane: 2014-02-21, 20:52 

Niestety to się zdarza bardzo często. Dobrym rozwiązaniem jest zaostrzenie pytań antybotowych.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1