Teraz jest 2020-09-22, 12:33

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1

Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-07-02, 08:07 

W umowie kupna - sprzedaży pojazdu mechanicznego jest taki kwiatek, z którym nie mogę sobie poradzić. Może ktoś spojrzy na to łaskawym okiem:
"Das Kraftfahrzeug wird unter Ausschluss der Sachmängelhaftung verkauft. Dieser Ausschluss gilt nicht für Schadensersatzansprüche
aus Sachmängelhaftung, die auf einer grob fahrlässigen oder vorsätzlichen Verletzung von Pflichten des Verkäufers oder seines
Erfüllungsgehilfen beruhen sowie bei der Verletzung von Leben, Körper und Gesundheit. Ggf. noch bestehende Ansprüche gegenüber Dritten aus Sachmängelhaftung werden an den Käufer abgetreten."

PostNapisane: 2013-07-02, 09:44 

Zrobiłam to wstępnie tak, nie wiem czy dobrze i czy to jest czytelne. Nie wiem też co ze zdaniem ostatnim:(
"Przedmiot kupna jest zbywany bez prawa do roszczeń z gwarancji. Nie dotyczy to roszczeń odszkodowawczych wynikających z odpowiedzialności cywilnej za wady fizyczne pojazdu, wynikające z niedbałości i umyślnego naruszenia obowiązków ze strony sprzedającego jak również naruszenia życia, ciała lub zdrowia. (...)"

PostNapisane: 2013-07-02, 14:34 

Pojazd sprzedaje się z wykluczeniem odpowiedzialności za wady (fizyczne). Nie dotyczy to jednak roszczeń odszkodowawczych z odpowiedzialności za wady, o ile te powstały w wyniku niedbałości i umyślnego naruszenia obowiązków przez sprzedającego lub osobę wykonującą jego zobowiązania, jak również w przypadku naruszenia życia, ciała lub zdrowia.

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1